demonstratie tegen onzin ontslagen door bleckmann beiraweg amsterdam flexwerk

Demonstracja 6-12: Przestań strzelać bzdury!

Joery został zwolniony z Bleckmanna, ponieważ skrytykował brak szacunku i niebezpieczne zachowanie menedżerów. Krytyczny głos w miejscu pracy ucichł. To się nazywa ucisk. Jest to możliwe dzięki bezprawnej pozycji pracowników tymczasowych. Rząd nie gwarantuje już naszych praw, a związki nie mogą ich egzekwować. Nie musimy już tego akceptować! Dlatego weź (pół dnia) wolne od pracy, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Nikt nie zrobi tego dla ciebie. Demonstracja w piątek, 6 grudnia o 15.00 w Westpoort (Amsterdam). Przestań strzelać do bzdur! Przeciwstaw się uciskowi i bezprawiu!

Ten tekst został przetłumaczony komputerowo, nie mówimy po polsku. Czy umiesz mówić po polsku i chcesz poprawić ten tekst? Napisz do nas.

Kiedyś dostałeś kilka ostrzeżeń na piśmie, zanim mógłbyś zostać zwolniony. Stwierdzono także, na czym polega problem z pracą i jak można ją poprawić. Nadal dotyczy to osób posiadających stałą umowę. Ale Holandia ma teraz dwa miliony elastycznych pracowników! * Joery jest jednym z nich. Był zaskoczony, gdy usłyszał, że straci pracę. Nigdy nie komentował swojej pracy, a nawet został poproszony o przeszkolenie kolegi. Kierownictwo odpowiedziało, że powinien był wychwycić „wskazówki niewerbalne”. Przeszkolony przez niego kolega przejął jego pracę, a umowa Joery’ego „nie została przedłużona”. Tak to się nazywa dzisiaj. Ale pozostaje po prostu tym, czym jest: bezsensowne zwolnienie! demonstratie tegen onzin ontslagen door bleckmann beiraweg amsterdam flexwerk

Joery zbliżył się do Floor Work, a my sporządziliśmy z nim list z żądaniem: powrót do pracy, rekompensata finansowa za utracony dochód i szacunek dla wszystkich pracowników Bleckmann. Na nasze żądania nie było odpowiedzi, więc stanęliśmy u drzwi, aby je wzmocnić. Kilka razy (patrz https://vloerwerk.org/category/actie/bleckmann/polski). Zarząd Bleckmann jeszcze nie słucha. Co więcej, sytuacja Joery’ego nie jest wyjątkowa. W wielu firmach kierownictwo wykorzystuje bezprawną sytuację pracowników elastycznych, aby stłumić sprzeciw wobec nadużyć. W międzyczasie ich zyski spadają na listwy przypodłogowe, nasze płace pozostają w tyle, a nasza praca jest niepewna. Dlatego wzywamy do tej demonstracji. W międzyczasie będziemy nadal podejmować niezapowiedziane działania. Uczestniczyć? Zarejestruj się na info@vloerwerk.org.

Zdajemy sobie sprawę, że demonstracja odbywa się w odległym miejscu i w trudnym czasie. Jest tak, ponieważ chcemy pokazać, gdzie ma miejsce ta niesprawiedliwość. W czasach, gdy ludzie pracują, w Bleckmann i wielu okolicznych firmach. Ponieważ nie chodzi tylko o Joery. Wiele osób jest w tej samej sytuacji. Chcemy pokazać, że nie musisz być sam. I narysuj linię na piasku. To po prostu idzie za daleko. Nie możesz zwalniać ludzi, ponieważ otwierają usta na temat wykroczeń. Nie możesz obrabować ludzi z ich dochodów bez uzasadnionego powodu. Zatrzymaj to szaleństwo flex, uwolnij go i zademonstruj!

Kiedy: piątek 6 grudnia o 15:00
Gdzie: Miejsce parkingowe w pobliżu przystanku autobusowego Ruigoord Dorp, po drugiej stronie szyny. Do przystanku można dojechać autobusem 382 ze stacji Sloterdijk. Zobacz poniżej zdjęcie z dokładną lokalizacją. Zbieramy się przy szarej strzałce.

Dit bericht zit in:

Categorie: Bleckmann po polsku

Tag: non-Dutch